parallax background

چگونه با ۳ اتفاقی که برای هر شناگری ممکن است رخ دهد٬ مواجه شویم؟

مهر ۲۳, ۱۳۹۶
۴ راهکار برای جلوگیری از بخار کردن عینک شنا
مهر ۱۹, ۱۳۹۶
باشگاه مشتریان استخرکارت هوشمند
باشگاه مشتریان استخرکارت
تیر ۱۱, ۱۳۹۸

چه برای مسابقه آماده می شوید و چه به صورت تفریحی شنا می کنید٬ برخی اتفاقات هستند که می توانند موجب ایجاد اختلال در امر شنا شما شوند. داشتن آمادگی ذهنی در زمان وقوع این اتفاقات می تواند مفید باشد.

۱. عینک شنا از چشم تان جدا شود (کنده شود)

احتمالا این اتفاق برای هر کسی پیش آمده و خواهد آمد که در زمان شنا ناگهان عینک شنا جابجا شده و یا از سر جدا شده باشد. این امر می تواند ریتم شنا شما را کاملا از بین ببرد. یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از این اتفاق٬ استفاده از کلاه شنا و قرار دادن بند عینک زیر کلاه می باشد. اما اگر این اتفاق افتاد٬ چه کنیم؟ آرامش خود را حفظ کنید٬ از مسیر دیگر شناگران کنار بروید. عجله نکنید٬ چرا که اگر عینک درست بر روی صورت شما قرار نگیرد٬ مجدد باید برای درست کردن آن توقف داشته باشید.

۲. عینک شنا یتان بخار می کند؟

عینک ها تنها به یک دلیل بخار می کنند: دست هایتان. زمانیکه داخل شیشه های عینکتان را با دست تمیز می کنید تا بخار آن را تمیز کنید٬ چربی پوستتان پوشش ضد بخار شیشه عینک را از بین می برد و همین امر باعث بیشتر بخار کردن عینک شنا شما می شود. عینک های شنا هم چنین ممکن است به علت اختلاف دما صورت شما و آب نیز بخار کنند. برای افزایش طول عمر عینک شنا٬ عینک را بعد از هر استفاده با آب سرد بشویید و با حوله ای نرم خشک کنید.

۳. آب استخر سرد است.

عادت کردن بدن به آب سرد استخر٬ نیاز به زمان و صبر زیاد شما دارد. با تمرین های بیشتر٬ این زمان برای شما کاهش می یابد. اگر نمی توانید بدن خود را در آب استخر گرم کنید٬ باید که عمل گرم کردن بدن را در بیرون از آب انجام دهید. یک دوی نرم ۱۰ دقیقه ای می تواند بسیار به شما کمک کند. دویدن٬‌حرارت داخلی بدن شما را بالا می برد و این مقدار برای شروع شما کافی است. در زمان ورود به آب٬ به جای پریدن در آب٬ برای جلوگیری از شوک دمایی٬ آرام آرام وارد آب شوید تا به بدن تان فرصت دهید تا به دمای آب عادت کند. سپس با چند دم و باز دم آرام٬ شنای خود را شروع کرده و در چند ده متر اول بر روی تنفس خود تمرکز کنید.

منبع: سایت Active

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود اعضا