چگونه با ۳ اتفاقی که برای هر شناگری ممکن است رخ دهد٬ مواجه شویم؟
مهر ۲۳, ۱۳۹۶
باشگاه مشتریان استخرکارت هوشمند

باشگاه مشتریان استخرکارت هوشمند

احتمالا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که استخرکارت دقیقا چه چیزی هست و چگونه کار میکند؟ در این مقاله به این پرسش پاسخ خواهیم داد.
استخرکارت در واقع یک باشگاه مشتریان است که با استفاده از کارت‌های هوشمند به مشتریان خود در استفاده از استخرها، تخفیف ارائه می‌دهد.

باشگاه مشتریان چیست؟

باشگاه مشتریان برنامه‌ای است که به یک گروه خاص از مشتریان سازمان کمک می‌کند تا در عوض وفاداری مشتری به سازمان، از منافعی بهره‌مند شوند.

این منافع می‌تواند به عنوان کوپن‌ها، محصولات رایگان، منافع قابل کسب در سازمان‌های دیگر و تخفیف دز اختیار مشتریان قرار گیرد.

منافع حاصل از وجود یک باشگاه مشتریان هم برای مشتری مفیدبوده و هم برای سازمان ارائه دهنده این خدمات مفید خواهد بود.

چرا راه‌اندازی باشگاه مشتریان دارای منفعت است؟

اگر آمار مربوط به خرید مجدد مشتریان را تحلیل کنیم، پاسخ ساده‌ای دریافت می‌کنیم.
آیا می‌دانستید که هزینه کسب یک مشتری جدید ۶ یا ۷ برابر بالاتر از هزینه فروش به یک مشتری موجود است؟
علاوه بر آن، یک مشتری موجود بیش از ۶۰ درصد بیشتر از یک مشتری جدید خرید می‌کند!
البته این داده‌ها به کلیت مشتریان یک سازمان اشاره دارد؛ زمانی که درباره اعضای باشگاه صحبت می‌کنیم، داده‌ها حتی بهتر هم می‌شود و به همین خاطر است که وجود باشگاه مشتریان برای مشتریان و سازمان دارای منفعت است.

جمع‌آوری اطلاعات اولیه و شکل‌گیری باشگاه مشتری

مهم‌ترین مرحله در راه‌اندازی یک باشگاه مشتریان موفق، مرحله برنامه‌ریزی اولیه است و مهم است که در ابتدای کار شروع به جمع‌آوری اطلاعات درباره عادات خرید مشتریان فعلی خود کنید.

اولین گام این است که ۱۰ تا ۲۰ درصد از مشتریان تان را پیدا کنید که طبق آمار، ۸۰ درصد از سود شما را تشکیل می‌دهند. اگر کسب‌وکار شما یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری را پیاده کرده‌است، این کار تلاش‌های تحقیقاتی اولیه را تسهیل خواهد کرد.

پس از اینکه مشخصات مشتریان مورد علاقه خود را شناسایی کردید، باید برنامه‌ای برای نیازهای آن‌ها ایجاد کنید.
سازمان باید توجه زیادی به آنچه که مشتری در ازای وفاداری به کسب و کارش کسب می کند، داشته باشد و یک باشگاه مشتری که به مشتریان خود ارزش واقعی نمی‌دهد، آن‌ها را وادار به بازگشت و خرید مجدد نمی‌کند.

مشتری باید درباره باشگاه مشتری و مزایای آن بداند

آگاهی مشتری از وجود باشگاه و درک آن از ارزش‌های بالایی که به آن‌ها ارائه می‌شود، اساس موفقیت باشگاه و بهره‌مندی مشتریان از ارزش‌های تعریف شده است.

به عنوان مثال، سوپر‌مارکت‌ها و فروشگاه‌های مد به صندوق‌داران خود یاد می‌دهند تا از خریداران سوال کنند که آیا آن‌ها عضو باشگاه هستند یا خیر و در صورتی که مشتری عضو این باشگاه نباشند، آن‌ها سعی خواهند کرد تا خریدار را متقاعد کنند که به باشگاه بپیوندد.

استخر کارت هوشمند

استخرکارت هوشمند

استخرکارت هوشمند

تا به اینجا درمورد باشگاه مشتریان و مزایای آن برای مشتری و سازمان‌ها صحبت کردیم؛ استخرکارت هوشمند نیز نوعی از باشگاه برای مشتریان، مبتنی بر کارت‌های هوشمند است که مشتری خود را از تخفیف‌های متنوع در استفاده از استخرها بهره‌مند میسازد.

مشتریان با در اختیار داشتن این کارت‌ها در هنگام ورود به استخر‌های مورد نظر و طرف قرارداد استخرکارت هوشمند، بوسیله دستگاه‌های پوزی که در این استخرها قرار داده شده است، میتوانند از تخفیف‌های تعریف شده برای تهیه بلیط این استخر‌ها بهره‌مند شوند.

این کارت‌ها اعتباری معادل ۱۰ برابر هزینه‌ای که مشتری بابت آن‌ها پرداخت می‌کند را دارند و تا یک سال نیز امکان استفاده از آنها برای مشتریان وجود دارد.

یک باشگاه مشتریان ایده‌آل دارای ویژگی‌های زیر است

  • باشگاه مشتریان باید هوشمند و اتوماتیک باشد؛ که در استخرکارت تمامی فعالیت‌ها به صورت هوشمند طی میشوند.
  • باشگاه مشتریان باید انعطاف پذیر باشد؛ در استخرکارت با پوشش اکثر استخرهای شهر تهران و بهره‌مندی از تخفیف‌های متنوع این ویژگی نیز رعایت شده است.
  • باشگاه مشتری باید دارای گزارشات کاملی باشد؛ پنل‌های اختصاصی کاربران در وبسایت استخرکارت نیز این امکان را برای مشتریان فراهم می‌کند.
شرکت تدبیر داده آویژه 

شرکت تدبیر داده آویژه شرکتی است که این باشگاه  مشتریان را برای استخرکارت طراحی و پیاده سازی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود اعضا